Vianočné sviatky sa nám pomaly ale isto prehupli do nového roku, a tak internet ako už tradične zaplavili “PFká”. Väčšina firiem, jednotlivcov, časopisov i záhradných trpaslíkov nám praje celkom jednoducho šťastný nový rok. Sem tam sa pridajú aj adjektíva ako úspešný, zdravý, bohatý či lepší ako ten predchádzajúci. Málokedy však natrafíte na originálny text, pri ktorom je vidieť, že si autor dal námahu a zamyslel sa. Tu je niekoľko práve takých!

1. Martinus.sk

Moje najobľúbenejšie kníhkupectvo na planéte opäť dokázalo, že čokoľvek vypustí zo svojej dielne, musí byť jednoducho “spešl”. Tento rok vám knižní mágovia z Martina (a svojho online kráľovstva) však nebudú priať nič, zaprajete si sami! Miesto klasického PFka toti?? Martinus tento rok prišiel s tzv. “knihoskopom” – obdobou ročného horoskopu, ktorý vám budúcnosť prezradí vďaka vašej obľúbenej knihe. Presnejšie – v tejto knihe si ju nájdete sami a výsledok “veštenia” môžete uverejniť na FB stránke alebo na twitteri obľúbeného knižného obra. Textovo je teda toto “PFko” zaujímavé hlavne preto, že interesantný textový obsah produkujú samotní užívatelia, nie autor. Aby som bola fér, musím okrem Martinusu do nebies vychváliť aj Zaraguzu, ktorá za týmto počinom stojí kreatívne i technicky. Klobúk dolu, pre mňa jednoznačne tohtoročný víťaz.

Link: http://www.martinus.sk/pf2012/

2. Pelikan.sk

Ďalší slovenský obor, ktorý sa pre zmenu zaoberá najmä predajom leteniek. Tento rok si však slovenskí “pelikánci” zaleteli aj do môjho článku, práve vďaka ich zaujímavému a vtipnému “PFku”. To spája atraktívne čísla s vtipne a milo zvoleným obsahom, ktorý dokumentuje rok života vo firme. Spolu s príjemným dizajnom opäť počin na jednotku.

PS: Toto PFko som našla vďaka tweetu Michala Trubana z Websupport.sk, ďakujem 😉

Link: http://marketing.pelicantravel.com/mailing/sk/pf2012/pf2012.html

3. BiznisWeb.sk

Milé a vtipné klasické “PFko” s netradičným textom, na ktoré som narazila náhodou pri googlení. Vianočné a novoročné “otrepané” básničky, ktoré mi chodia SMSkami až do Troch kráľov síce z duše neznášam, ale táto jedna sa podarila. Keď sa teda spojí príjemná grafika s nápaditými a vtipnými veršami, môže aj klasické novoročné “jépégéčko” dostať ten správny šmrnc.

Link: http://www.biznisweb.sk/post/novorocne-pf-od-bizniswebsk-111/

Mimo tohto výberu slovenských best-of, na ktoré som náhodne narazila, by som vám i ja rada zapriala všetko dobré s mojím vlastným firemným “PFkom”. Tento rok som mu síce nevenovala príliš veľa pozornosti, no snáď vás aspoň troška “zahreje” pri srdiečku ;)) Tu je teda tohtoročné Adlervia PF. A nakoľko mi s ním graficky pomáhali stabilní kolegovci zo spriaznenej agentúry Art4web.sk, mrknite aj na ich web, v úvodnom slideri sa vám zobrazí chrumkavé prianie k uplynulým Vianociam, v ktorom mám textovo prsty zasa tak trochu ja 😉

Ak sa vám výber tohtoročných textovo zaujímavých “PFiek” páčil, zdieľajte článok na soc. sieťach alebo mi dajte vedieť v komentároch, na aké novoročné kreatívne textové počiny som zabudla – doplníme! Zahrnula som iba tie, ktoré ku mne tento rok nejako spontánne priplávali, takže ich zbierka nie je veľká, napriek tomu si myslím, že inšpirujúca.

Všetko dobré v novom roku priatelia!

Reklamy